Jak powinna wyglądać wyprawka do szpitala dla przyszłej mamy?

Obok kompletowania wyprawki dla dziecka, przyszła mama powinna pomyśleć także o rzeczach, które będą niezbędne dla niej w szpitalu. Niektóre elementy zalezą od osobistych preferencji, są jednak takie rzeczy, które będą potrzebne każdej młodej matce w każdym przypadku. Co zatem spakować do szpitala? Na co zwracać uwagę, kupując niezbędne rzeczy?

Wyprawka do szpitala dla przyszłej matki – najważniejsze elementy

Najlepiej, by koszula nocna ciążowa była wykonana z delikatnych dla skóry materiałów, by jej zbytnio nie podrażniać. Dobrze też, by była od razu wyposażona w udogodnienia, dzięki którym karmienie malucha piersią będzie bardziej komfortowe. Warto zaopatrzyć się w dwie koszule, by mieć świeżą do przebrania się oraz w specjalną koszulę do porodu. Warto przy tym pamiętać, że koszula do porodu będzie najprawdopodobniej ubiorem jednorazowego użytku. Z kolei dobrze dobrana koszula nocna ułatwia szybki dostęp do piersi oraz równie szybkie jej zakrycie po skończeniu karmienia. Wbrew pozorom, szlafrok ciążowy nie różni się on zbyt mocno od tego noszonego na co dzień. Również może być stylowy, elegancki, wykonany z satyny lub ozdobiony koronkami. Pamiętamy jednak o tym, by stawiać przede wszystkim na naturalne, delikatne dla skóry materiały oraz rozwiązania ułatwiające dostęp do piersi podczas karmienia, bez konieczności całkowitego rozchylania szlafroka. Dobrej jakości szlafroki ciążowe rosną razem z brzuchem przyszłej matki, a także można z nich swobodnie korzystać również po ciąży i po zakończeniu karmienia piersią. Tak jak w przypadku bielizny ciążowej, również ręczniki stosowane w czasie ciąży i po niej powinny być wykonane z materiałów niepodrażniających bardziej wrażliwej niż zwykle skóry. Poza tym powinny być duże, ciepłe i niegromadzące nadmiernie bakterii i roztoczy z powietrza. Kosmetyczka powinna zawierać produkty przede wszystkim bezpieczne, a to oznacza, że pora zacząć dokładnie wczytywać się w skład kosmetyków, które kupujemy i stosujemy tak chętnie. Warto unikać kosmetyków zawierających parabeny, ftalany, triclosan (stosowany często w kosmetykach zwalczających trądzik; może mieć działanie rakotwórcze), przeciwutleniacze BHT oraz BHA, które mogą mieć działanie rakotwórcze i prowadzić do uszkodzenia nerek.

kobieta w ciąży

Najlepszy wybór szlafroków ciążowych znajdziesz w sklepie internetowym Szykowna mama

Zakup wyprawki do szpitala – na co warto zwracać uwagę?

Przykuwa to coraz większą uwagę społeczeństwa – etyczna produkcja. Coraz bardziej obchodzi nas, czy rzeczy, z których korzystamy na co dzień, nie są efektem pracy niewolniczej w szkodliwych warunkach, badań na zwierzętach, czy też w procesie produkcyjnym nie wykorzystywano do pracy dzieci. Dlatego, zakupując poszczególne ubrania i kosmetyki, warto przedtem sprawdzić firmę, w której produkty się zaopatrujemy, by wykluczyć ryzyko wspierania tych stosujących nieuczciwe praktyki. Istotny jest zatem kraj pochodzenia poszczególnych towarów i ich producent. Musimy uważać na co dzień, by nie serwować sobie wyrobów zawierających niebezpieczne dla zdrowia substancje. W ciąży jest to szczególnie ważne, ze względu na bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka, którego organizm nie jest jeszcze w pełni odporny na płynące zewsząd zagrożenia. Nie dajmy się zwariować, lecz po prostu uważajmy na to co kupujemy.

Gdzie najlepiej robić zakupy?

Możemy zaopatrzyć się zarówno w placówkach stacjonarnych, lecz także i w sklepach internetowych. Sklepy online mają tę przewagę, że możemy zrobić w nich zakupy w każdej chwili, towar otrzymujemy wprost do domu, a oferta jest często o wiele szersza niż w sklepach stacjonarnych. Miejscem wartym sprawdzenia jest strona szykownamama.pl, na której przyszła mama skompletuje wyprawkę zarówno dla siebie, jak i dla maleństwa.

Pan Lotto