Jak wybrać najlepszą karmę dla szczeniaka?

najlepsza karma dla szczeniaka

Pojawienie się w domu szczeniaka to wielkie wydarzenie i ogromny powód do radości. Nie zapominajmy jednak, że jest to także duży obowiązek, który spoczywa na naszych barkach, by piesek był w pełni zdrowy i szczęśliwy. Należy otoczyć go szczególną opieką oraz zadbać o jego prawidłowe żywienie. Dobrze zbilansowana karma dla psa w okresie intensywnego wzrostu, zapewni mu prawidłowy rozwój i pomoże w ukształtowaniu pełnych energii, dorosłych psów.

Od kiedy możemy karmić czworonoga karmą?

Przez pierwsze 4 tygodnie życia szczeniak żywi się wyłącznie mlekiem matki. Zawiera ono cenne składniki odżywcze, których potrzebuje tak mała istota. Należy pamiętać, że posiłki stałe stopniowo wprowadza się po pierwszym miesiącu. Jeśli więc podjąłeś decyzję o karmieniu pupila gotową karmą, możesz przyzwyczajać malucha dopiero po 8 tygodniu. Zwróćmy także uwagę na to, jaką karmę podajemy naszemu czworonogowi. Powinien być to pokarm, który zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe małego pieska. Jest to szczególnie ważne, ponieważ jego zapotrzebowanie znacząco różni się od potrzeb dorosłego zwierzęcia.

zdrowie pupila z karmą dla szczeniaka

Jak wybrać odpowiednią karmę dla szczeniaka?

Samodzielne skomponowanie jadłospisu dla szczeniaka jest niesłychanie czasochłonne i wymaga od nas dużej wiedzy w zakresie żywienia tak małych psów. Nie dziwi zatem fakt, że decydujemy się na gotowe produkty. Należy jednak pamiętać, by wybierać te najlepszej jakości, które dopasowane są pod konkretną rasę i wielkość naszego psa. Pamiętajmy, że szczeniak potrzebuje odpowiedniej ilości węglowodanów, a także witamin i minerałów. Warto szukać takich karm, które mogą pochwalić się również wysoką zawartością białek i ziaren, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania czworonoga.

Pokarm dla szczeniaka – jak często podawać karmę i czego należy unikać?

Karma dla młodych piesków powinna być przede wszystkim lekkostrawna oraz miękka i drobna. Układ pokarmowy naszego małego czworonoga jest bardzo wrażliwy, dlatego tak ważne jest, aby podawać pupilowi karmę wyłącznie dla szczeniąt. W tym okresie wystrzegajmy się jednak karm dla dorosłych psów. Podając taką karmę możemy przeciążyć żołądek i i jelita malca. Skutkuje to wieloma przykrościami jak: wymioty, biegunka oraz nieprzyjemne bóle i skurcze. Do 14 tygodnia życia posiłek trzeba podawać około 4-5 razy dziennie. Z czasem można zmniejszyć ich liczbę do 3, a po upływie 6-7 miesięcy do 1 lub 2. Warto też wiedzieć, że sucha karma wpływa korzystnie na uzębienie oraz pomaga zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego i chorób przydziąsłowych.

zdrowa i pyszna karma dla szczeniaka

Gdzie można kupić wysokiej jakości produkty odpowiednie dla szczeniąt?

Obecnie na rynku zoologicznym panuje duży wybór ciekawych propozycji karm dla szczeniąt. Pamiętajmy jednak, by wybierać tylko te, wyróżniające się wysoką jakością. Renomowanych producentów karm dla szczeniaków oraz ich szeroki asortyment możemy znaleźć w sklepie internetowym dla zwierząt. Do wyboru mamy różnego rodzaju karmy, począwszy od suchych, przez mokre, kończąc na zdrowych przysmakach, które świetnie sprawdzają się, kiedy chcemy nagrodzić psa lub czymś go zająć.

Pan Lotto