Jakie urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się w Twoim biurze?

urządzenie wielofunkcyjne

W biurach potrzebnych jest wiele urządzeń. Od komputerów, przez skanery, drukarki, aż na ksero skończywszy. Jednak, czy warto jest inwestować w każde z tych urządzeń z osobna, czy może lepiej jest kupić jedno większe urządzenie wielofunkcyjne. Wiadomo, komputery najlepiej by było, aby były kupowane osobno i przy ich wybieraniu warto jest się zainteresować innymi danymi technicznymi, niż w wypadku drukarki. Natomiast jeżeli chodzi o drukarkę, to jak najbardziej można połączyć ją ze skanerem czy ksero – i zamiast pojedynczych urządzeń, wybrać to wielofunkcyjne.
Dzięki temu, jeden zakup sprawi, że będziesz mieć wyposażone biuro. Kolejnym sporym plusem urządzenia wielofunkcyjnego jest fakt, że zajmuje mniej miejsca, niż wiele mniejszych urządzeń, które przecież trzeba byłoby gdzieś rozstawić. Kolejnym argumentem za zainwestowanie w urządzenie wielofunkcyjne, jest jego koszt. Raz zrobione zakupy wystarczą. Nie musisz za każdym razem dokupywać nowego ubezpieczenia. Warto też wspomnieć o wygodzie – jedno urządzenie wielofunkcyjne ma tylko jedną kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Nie potrzebujesz wiele miejsca na wiele dokumentów!

Jakie urządzenie wybrać do swojego biura?

Im bardziej wielofunkcyjne urządzenie jest, tym lepiej dla biura. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary i zdecydować się na takie rozwiązanie, które będzie najbardziej ekonomiczne i wydajne zarazem. Warto więc zdecydować się na takie urządzenie, które będzie wykorzystywane w pełni – każda z jego funkcji! Nie warto jest przepłacać za coś, czego nie będzie się używać w pełni. Lepiej wybrać urządzenie z mniejszą ilością funkcji, które będzie prostsze w obsłudze, niż coś, co może sprawiać więcej problemów, niż ich rozwiązywać.
Tak więc odpowiedzią na pytanie, jakie urządzenie będzie odpowiednie do biura, jest uzależnione od rodzaju biura, w jakim miałoby się znaleźć. Jeżeli jest to duże biuro, to urządzenie powinno mieć jak najwięcej, jak najbardziej rozwiniętych funkcji. Jeżeli jednak biuro jest niewielkie, to i urządzenie nie musi być duże – może w sobie zawierać wyłącznie drukarkę, kserokopiarkę i skaner – i z pewnością to wystarczy!

drukarka

Kupić czy wynająć?

Kolejne pytanie jednak brzmi, czy warto jest kupować profesjonalne urządzenie, czy może lepiej je wynająć? A może istnieje także inna opcja, która pozwoli kupić takie urządzenie na własność, ale za dużo mniejsze pieniądze? Cóż, tak samo, jak decyzja o tym, jakie urządzenie powinno znaleźć się w biurze, tak samo decyzja o kupnie lub wynajmie powinna być podejmowana za każdym razem indywidualnie. Dzięki temu każde biuro będzie mieć to, czego potrzebuje za taką kwotę, na jaką może sobie pozwolić.
Na szczęście, urządzenia wielofunkcyjne można zarówno kupić i wynająć. Można także znaleźć je w dużo niższej cenie – tak sprzedawane są urządzenia poleasingowe, które przez jakiś czas były używane, ale ich stan jest nadal bardzo dobry. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba specjalnie wykosztowywać się na wyposażenie biura, które jest małe, ale chce mieć swoje własne, niewynajmowane urządzenie wielofunkcyjne.

Podsumowanie

Tak naprawdę to od szefa biura zależy, jakie urządzenie wielofunkcyjne wybierze. Oczywiście w dobrych firmach, profesjonaliści są w stanie doradzić dobór odpowiedniego wyposażenia, ponieważ znają się na tym temacie dużo lepiej. Na szczęście, istnieją takie metody nabywania urządzeń wielofunkcyjnych, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 80% ich pierwotnej ceny!

Zakup, ale również i dzierżawę urządzeń wielofunkcyjnych oferuje 3dOffice.pl.

Pan Lotto