Poddasze – czym się charakteryzuje?

poddasze szczecin

Poddasze jest częścią mieszkania z charakterystycznym skosem, co może optycznie zmniejszać pomieszczenie. Poddasz znajduje się na ostatnim piętrze domu –tuż pod dachem. Często na poddaszy znajduje się strych, jednak pomieszczenie to, jeżeli jest dosyć ciekawe i dostatecznie duże, możemy je zagospodarować według swojego upodobania. Poddasze posiadające skos może być przeszkodą, choćby w poruszaniu się. Zależy to od tego jakiej wysokości jest ów skos i czy występuje on po obu stronach pomieszczenia/mieszkania. Poddasze można uporządkować, wyremontować i wymalować tak, żeby przypominało normalny pokój. Remont mieszkania, który służyć ma za dodatkowe pomieszczenie w mieszkaniu często wydarza się wraz z narodzinami dziecka, czy przy okazji wprowadzającej się nowej osoby. Poddasze jest najczęściej pomieszczeniem w domu, które służy jako strych czy magazyn, jednak nie przeszkadza to, żeby zmienić je w piękny pokój.

Kiedy można je wybrać?

poddasze szczecinPomieszczenie do zamieszkania zwane poddaszem można wybrać zawsze, jeżeli tylko pasuje naszemu stylowi życia i jeżeli dach nie jest zbyt niski. Jeżeli marzymy o mieszkaniu, które posiada niecodzienne skosy, możemy skusić się na ofertę zawierającą owo poddasze. Nawet jeżeli sami będziemy musieli poddasze wyremontować, warto skorzystać z takiej okazji. Gdy mieszkanie oferowane przez sprzedającego zawiera samo ogromne i wysokie poddasze – warto jest zakupić taką przestrzeń. Można ją bowiem oryginalnie wyremontować i wypełnić meblami i przedmiotami codziennego użytku, tak jak każde inne mieszkanie. Poddasze, odpowiednio zagospodarowane jest o tyle atrakcyjne, że nie wygląda jak wszystkie inne mieszkania. Wszystko to dzięki skosowi/skosom i modzie na mieszkania w typie loftów. Nadaje on oryginalnego wyrazu naszemu nowemu lokalowi. Wiele jednak zależy od rozmiarów poddasza i tego ile osób wprowadza się do mieszkania. Niemniej jednak, mieszkanie zawierające poddasze jest atrakcyjne ze względu na oryginalny kształt pomieszczeń.

Czego unikać?

Poddasze, jak sama nazwa mówi – jest najbliżej dachu. Co za tym idzie, wszelakie pogody takie jak mocna wichura, ulewa czy przymrozki – są najbardziej odczuwane właśnie na poddaszu. Należy wystrzegać się wszystkich ‘’cudownych’’ ofert, w których nie widać żadnego minusa. Jest to bowiem podejrzane. Po pierwsze należy bardzo odkładnie przeczytać i zapoznać się z ogłoszeniem, z którego wiemy o poddaszu. Następnie, skontaktować się z aktualnym właścicielem mieszkania i wypytać bardzo dokładnie o wszystkie szczegóły. Jeżeli dojdzie do oględzin, musimy bardzo uważnie przyjrzeć się pomieszczeniom, zwłaszcza tym posiadającym owe skosy. Mogą być one często nieco uciążliwe, jednak gdy nie wypełniają one całej powierzchni mieszkania, nie jest tak źle. Należy unikać ofert, których mamy do czynienia z przeciekającym dachem, czy zbyt wrażliwymi ścianami i oknami. Oferta powinna być rzetelnie przygotowana, przedstawiona szczegółowo,  a właściciel powinien odpowiadać szczerze na każde pytanie dotyczące mieszkania.

Pan Lotto