Tenis pod okiem trenera

Tenis zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Ludzie chętnie sięgają po rakietę i udają się na kort. W tym sporcie bardzo ważne jest właściwe bieganie po korcie, odpowiedni uchwyt rakiety czy prawidłowe wykonywanie uderzeń. Zaczynając swoją przygodę z tą dyscypliną warto poznać podstawowe kroki by gra sprawiała przyjemność. Trenerzy w klubie tenisowym prowadzą grupy o różnym poziomie zaawansowania. Doradzą również w wyborze dopasowanego sprzętu, musi być dostosowany do indywidualnych predyspozycji gracza.

Dlaczego tenis staje się popularny?

W Polsce zauważalne jest szybkie tempo powstawania nowych kortów do gry w tenisa. W związku z tym, można uprawiać tą dyscyplinę przez cały rok. Niemały wpływ na rozwój tenisa mają popisy polskich zawodowych graczy. Widząc je, ludzie z większą ochotą chcą spróbować swoich sił w tenisie.

Na popularność tenisa wpływają również jego zalety dla organizmu. Są to między innymi:

  • Używanie różnych partii mięśni podczas gry,
  • Ogólnorozwojowy charakter treningu,
  • Pozytywny wpływ na zdrowie. Ograniczenie ryzyka zachorowania na serce, zwiększona wydolność płuc.
  • Tenis wpływa pozytywnie na ciało zarówno młodszych jak i starszych adeptów

Samodzielne rozpoczęcie gry w tenisa jest możliwe przez wynajęcie kortu ze znajomymi i spróbowanie swoich sił. Ten krok nie jest jednak zalecany. Tenis ziemny jest sportem zaawansowanym technicznie, potrzebne jest zdobycie chociażby podstawowej wiedzy, bez tego gra nie będzie sprawiała żadnej przyjemności. Dlatego też warto zapisać się na kurs u dobrego trenera, wtedy dopiero ukażą się wszystkie zalety tego sportu.

Brak ograniczeń wiekowych

Ogromną zaletą tenisa jest fakt, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w jego uprawianiu. Już dzieci od najmłodszych lat rozpoczynają naukę. Szkolenie najmłodszych obejmuje:

  • Naukę gry na znacznie krótszych kortach wraz z używaniem miękkich piłek.
  • Rozwijanie kondycji i koordynacji w trakcie ćwiczeń ogólnorozwojowych i tenisowych.
  • Stopniowe przechodzenie na korty o normalnych wymiarach. Tu dochodzi jeszcze do używania sprzętu dopasowanego do wieku.

Ludzie dojrzali, w zasadzie w każdym wieku również mają okazję spróbować swoich sił w tenisie. Ta szlachetna dyscyplina sportu pozwoli na zbudowanie kondycji i zgubienie zbędnych kilogramów. Nauka odbywa się na specjalnie przygotowanych kortach, piłkami, które są dużo wolniejsze od tych używanych przez zawodowców. Pozwala to na znacznie łatwiejsze przyswajanie sobie podstaw.

ten_tenis

Wszyscy mogą spróbować

Wiele osób sądzi, że tenis to bardzo drogi sport zarezerwowany tylko dla elit. Nic bardziej mylnego. Grę w tenisa może praktykować każdy, niezależnie od wieku czy zasobności portfela. W klubach tenisowych jak tentenis.pl pracują trenerzy, którzy nauczą każdego laika jak posługiwać się rakietą i poruszać po korcie. Przy tym domowy budżet nie poniesie dotkliwych strat.

Pan Lotto