Profesjonalne środki czystości. Jak zadbać o swój dom?

Szeroka gama profesjonalnych środków czystości jaka obecnie jest dostępna na Polskim rynku, sprawia spore trudności w doborze najlepszego produktu, który z jednej strony będzie wysoko skuteczny, a z drugiej nie będzie odczuwalnym obciążeniem dla naszego portfela. Czym kierować się podczas wybierania środków czystości? Czy warto inwestować w droższe produkty, czy szukać ich tańszych odpowiedników?

Sprzątaj profesjonalnie

Profesjonalne środki czystości możemy podzielić na trzy główne grupy: produkty do mycia bieżącego, mocne płyny oczyszczające oraz specjalistyczne środki przystosowane do danej powierzchni. Produkty do mycia bieżącego używamy najczęściej i to one zużywają się najszybciej. Należą do nich płyny do podług, produkty do szyb, płyny do ścierania kurzy. Mocne płyny oczyszczające zazwyczaj używane są najczęściej w łazienkach i we wszelkich pomieszczeniach sanitarnych. Używa się je do intensywnego udrożnienia rur, odkażania powierzchni i ogólnej dezynfekcji. Specjalistyczne środki są dedykowane do oczyszczania konkretnej rzeczy. Są to min produkty do czyszczenia skóry, podług lub ścian wykonanych z nietypowego materiału czy elementów samochodu. Niektóre profesjonalne środki są wzbogacone w konkretne substancje chemiczne, które zapewniają dodatkowe, pomocne działanie np. Hydrofobowość czy nieprzemakalność powierzchni lub zapobiegają one parowaniu. Cechą charakterystyczną profesjonalnych produktów, jest bardzo szczegółowe określenie ich przeznaczenia. Żaden uniwersalny płyn nie wyczyści całego domu perfekcyjnie. Do każdej powierzchni musimy dobrać dedykowany środek czystości. Mamy wtedy pewność, że wszystkie elementy naszego mieszkania będą idealnie czyste i dobrze zakonserwowane. Stosowanie odpowiednich produktów wydłuży trwałość i kolor powierzchni podłogi, płytek, a nawet drewnianego stołu.

Mimo, że profesjonalne środki czystości mogą być znacznie droższe od powszechnych produktów, które możemy kupić w każdym markecie, warto w nie zainwestować. Produkty te są zazwyczaj bardziej skoncentrowane i gęściejsze. Już niewielka ilość pozwoli wymyć sporą zabrudzoną powierzchnię. Dobrym przykładem jest płyn do prania. Kupując tańszy produkt musimy jednorazowo zużyć całą nakrętkę płynu. Jeśli zakupimy dedykowany płyn, specjalnie dostosowany np. do tkanin ciemnych, będziemy mogli użyć ½ lub 1/3 tej objętości i uzyskać taki sam, lub nawet lepszy efekt. Co ważne, używając mniejszej ilości danego produktu, zyskuje na tym nie tylko nasz portfel, ale również środowisko. Wiele osób nawet nie przyglądając się opisowi na opakowaniu, zużywa zdecydowanie za dużo produktu, przez co nie dość, że szkodzimy przyrodzie wprowadzając nadmiar substancji chemicznych do otoczenia, ale również jesteśmy zmuszeni do wydawania większej kwoty na następne opakowanie. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami ekologicznych produktów, nie musimy na sile zmieniać swoich ulubionych środków czystości. Zapoznajmy się z etykietami i stosujmy je z rozwagą, a nasza przyroda z pewnością wiele na tym zyska.

Sprzątaj bez kompromisów

Mimo, że sprzątanie dla większości osób jest przykrym obowiązkiem, musimy zgodzić się z tym, że wszyscy lubimy przebywać w czystym i posprzątanym mieszkaniu. Obecnie na rynku jest mnóstwo środków czystości, które mają na celu pomóc nam szybko i sprawnie poradzić sobie z uciążliwym brudem – na przykład dostępnych w sklepie Chemia-Forma. Nie zawsze droższe znaczy lepsze, ale zazwyczaj produkty, za które musimy zapłacić trochę więcej, są bardziej skoncentrowane, działają mocniej i intensywniej już przy użyciu niewielkiej ilości. Nie zapominajmy  przed użyciem przeczytać składu produktu i informacji odnośnie jego użycia. Jest to niezwykle ważne by stosować go w odpowiedniej porcji, tak aby jego działanie było maksymalne.

Pan Lotto