Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – dobrej jakości sprzęt w niskiej cenie

wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Sytuacje losowe czasami sprawiają, że w wyniku wypadku czy ciężkiej choroby bliska nam osoba potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego. Zarówno w szpitalu jak i w warunkach domowych powinniśmy zapewnić jej specjalistyczny sprzęt i opiekę. Kupno takiego sprzętu wymaga bardzo dużego nakładu finansowego, dlatego warto rozejrzeć się za wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego. To korzystne i wygodne rozwiązanie. Warto oczywiście zapoznać się z możliwościami dofinansowania sprzętu medycznego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Każdej ubezpieczonej osobie przysługuje dofinansowanie na sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze, dlatego warto ubiegać się o takie ułatwienia do NFZ.

Jak działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego?

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego nie różnią się od innego rodzaju wypożyczalni. Możemy zgłosić się do takiej firmy i wybrać potrzebny nam sprzęt. Za dodatkową opłatą — zostanie on do nas dostarczony i odebrany. Wypożyczalnie dysponują wieloma rodzajami sprzętu: różnorakie modele łóżek rehabilitacyjnych, wózków inwalidzkich, balkoników i podpórek. Wybieramy interesujący nas model — zgłaszamy się do wypożyczalni. Na życzenie za dodatkową opłatą wypożyczalnia samodzielnie przywozi nam zamawiany sprzęt.

Opłaty naliczane są w trybie miesięcznym. Koszt łóżka rehabilitacyjnego to koszt około 120 złotych. Wypożyczalnie zwykle nie pobierają za sprzęt kaucji. Sprzęt z wypożyczalni cechuje się wysoką jakością.

Przykładowo — wspomniane wyżej łóżko rehabilitacyjne wyposażone jest w elektryczne sterowanie, które umożliwia ułożenie chorej osoby w dowolnej pozycji, bez wkładania większej siły. Materac w nich zastosowany zapobiega powstawaniu odleżyn. Tak więc — wystarczy skontaktować się z wypożyczalnią w celu zamówienia wybranego sprzętu. Sprzęt zostanie do nas dostarczony i odebrany w wybranym momencie. W dodatku użytkownik zostanie przeszkolony z na przykład obsługi wózka inwalidzkiego.

Jakiej jakości sprzęt proponują wypożyczalnie?

Wypożyczalnie nastawione są na to, że ich sprzęt będzie silnie eksplorowany. Podstawą ich dochodu jest właśnie wypożyczanie sprzętu, dlatego wypożyczalnia musi postawić na najwyższej jakości sprzęt, który sprawdzi się przez wiele lat i będzie łatwy w obsłudze. Dzięki temu możemy być pewni, że sprzęt, który wypożyczymy będzie naprawdę wysokiej jakości. Wypożyczalnia zaopatrzy swoich klientów w sprzęt wysokiej jakości w naprawdę przystępnej cenie.

sprzęt medyczny

fot.: Rehabi Rehabi

Na przykład miesięczne wypożyczenie wózka inwalidzkiego to koszt zaledwie 50 złotych miesięcznie. Gdybyśmy chcieli zakupić taki wózek na własność — musielibyśmy wydać wielokrotnie wyższą kwotę.

W trosce o najbliższych, których los doświadczył chorobą chcemy zapewnić im wszystkie możliwe narzędzia umożliwiające powrót do zdrowia. Specjalistyczny sprzęt nie jest domeną jedynie szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych — za niewielką kwotę możemy wypożyczyć wybrany sprzęt rehabilitacyjny do domu. Kwoty są naprawdę niskie i dostępne w abonamencie miesięcznym. Zaś jakość samych proponowanych produktów jest bardzo wysoka.

Warto zainwestować niewielką kwotę w łóżko rehabilitacyjne, które ułatwi bliskiej osobie powrót do zdrowia, a także wspomoże w opiece nad bliską osobą. Kółka, w które łóżko jest wyposażone, ułatwi przemieszczanie go. Specjalistyczny materac zapobiegnie powstawaniu odleżyn, a elektryczny system sterowania okaże się pomocny przy układaniu chorej osoby w odpowiedniej pozycji. Pamiętajmy też o możliwości dofinansowania sprzętu rehabilitacyjnego. Takie pozyskane z NFZ środki często bywają ogromnym ułatwieniem dla osób chorych i ich rodzin.

Pan Lotto