Zasilacze awaryjne (UPS) do kamer monitoringu – czy są konieczne?

cennik montażu monitoringu

Bardzo często na zakładach, w różnych sklepach działa nieprzerwanie przez całą dobę bogaty system monitoringu.

Dlaczego zasilanie awaryjne do kamer jest niezbędne — UPS

Przedsiębiorcy wydają tysiące złotych na układ kamer, który może zostać wyłączony przy byle awarii prądu. Niedocenianym elementem ochrony obiektu jest zasilanie awaryjne kamer UPS. Czym jest to zasilanie, dlaczego jest niezbędne i jak je wybrać?

Czym jest zasilanie awaryjne UPS

UPS to urządzenie wyposażone w ogromny akumulator, który w razie awarii prądu lub innych nieprzewidzianych okoliczności podtrzyma pracę kamer na określony czas.

Wyróżnia się trzy rodzaje zasilania UPS:

Zasilanie awaryjne z bierną rezerwą (off-line) – 

Zapewniają podstawową ochronę przed zanikami prądu. System monitoruje napięcie wejściowe i w przypadku znacznego spadku, uruchamia pokłady energii rezerwowej. Przełączenie źródła energii trwa od 10 do 20 milisekund, oznacza to, że na spokojnie zasilanie podtrzyma regularną pracę monitoringu.

Zasilanie awaryjne (line interactive) 

Cechą tego układu jest ciągłe wykorzystanie przetwornika napięcia, niezależnie od źródła energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu przetwornik ma możliwość stabilizacji prądu pobranego z sieci. Podczas pracy na zasilaniu akumulatorowym przemienia prąd stały na zmienny.

Zasilanie awaryjne z podwójną konwersją (on-line) 

Najlepsze, ale i najdroższa. Taki sprzęt zapewnia 100% ochronę przed zanikami prądu oraz generuje idealne napięcie wejściowe.

Za wysoką cenę produktu i duży pobór prądu otrzymujemy: wysoką odporność na zakłócenia napięcia wejściowego oraz krótki czas reakcji. Skutkuje to brakiem jakichkolwiek zaników prądu.

Biorąc pod uwagę bardzo dobre parametry, jest to idealny sprzęt do podtrzymania kamer, gdy pilnuje się niezwykle cennych rzeczy, informacji.

Dlaczego zasilanie awaryjne do monitoringu jest niezbędne

Zewnętrzna forma zasilania chroni obiekt przed zdarzeniami losowymi takimi jak: zanik prądu, awaria lub przy interwencji osób niepożądanych, którzy umyślnie doprowadzą do zaniku energii.

Jest to stosunkowo tani sprzęt, a daje całkowitą pewność, że nie zabraknie kamer w momencie, gdy będą najbardziej potrzebne.

W zależności od jakości i pojemności zasilania awaryjnego to po zaniku prądu sprzęt zapewni działania kamer minimalnie przez kilkanaście minut. Daje to ogromną przewagę nad potencjalnymi włamywaczami.

O czym trzeba pamiętać przy wyborze Zasilania Awaryjnego UPS

Pierwszym krokiem, w celu dobrania odpowiedniego zasilania do systemu kamer jest ustalenie ilości mocy, jakiej monitoring potrzebuje.

Czas przełączenia

Warto zwrócić uwagę na czas przełączenia. W celu zapewnianie, jak najpłynniejszej pracy, czas ten powinien mieścić się w ramach 10 – 20 milisekund. Oczywiście istnieje możliwość zakupu zasilania awaryjnego on-line, gdzie ten czas jest znacznie krótszy, a sama zmiana zasilania jest prawie nieodczuwalna.

Czas działania akumulatora

Niezwykle ważne jest określenie wybranie zasilania, które jak najdłużej będzie w stanie podtrzymać działanie kamer.

Nowoczesny System

Nowoczesne oprogramowanie, tak ważny sprzęt musi być regularnie kontrolowany, czy ciągle jest w pełni sprawny. W związku z tym trzeba zaopatrzyć się w zasilanie, które posiada odpowiedni system, dzięki któremu będzie można sprawdzać stan akumulatora np. przez internet.

Prosty Akumulator

Akumulator w zasilaniu z każdym cyklem ładowania będzie tracił. Zwykle akumulator nadaje się do utylizacji po 500 cyklach ładowania. W zależności od użytkowania jest to od 3 do 5 lat. Po takim czasie trzeba wymienić akumulator na nowy.

Warto więc wybrać taki model, aby był on dostępny w każdym sklepie oraz miał prosty montaż. Żeby nie trzeba było jeździć po serwisach, a samemu dokonać szybkiej wymiany.

Gwarancja

Porządny zasilacz posiada długoletni okres gwarancyjny. Jednak często dochodzi do sytuacji, w której gwarancja ogniwa zaczyna się wraz z momentem wyprodukowania, a nie sprzedaży zasilania.

montaz monitoringu

Gdzie zamówić najlepszy system kamer

Analizując opinie klientów oraz stosunek ceny do jakości można bez wątpienia stwierdzić, że jednym z najlepszych wyborów przy montażu monitoringu jest firma Innex. 

Oprócz wielu lat doświadczenia, spółka może pochwalić się najlepszym cennikiem montażu monitoringu na rynku.

Innex to tanie i profesjonalne rozwiązanie na poczucie bezpieczeństwa i komfortu, w domu, czy w pracy.

Monitoring to kosztowny sprzęt, który jest niezbędny w domach, ale i w firmach. Nie warto tracić jego skuteczności podczas awarii, czy zwarcia prądu. Już teraz warto zainwestować w Zasilanie Awaryjne do Kamer UPS.

Redaktor MK