Przydomowa instalacja gazowa – czy to się opłaca?

dom ogrzewanie

Jednym z nowoczesnych rozwiązań w zakresie ogrzewania domu, wykorzystującym jednocześnie tradycyjny i dość popularny gaz, jest wykonanie przydomowej instalacji gazowej. Taką można wykonać dzięki firmie Chemline oferującej swoje kompleksowe usługi w tym zakresie. Czy takie rozwiązanie grzewcze dla domu jest opłacalne i jeśli tak, to na czym można zaoszczędzić i w jaki sposób?

Dlaczego przydomowa instalacja gazowa się opłaca?

Ogrzewanie domu energią elektryczną jest drogie, węgiel i drewno nieekologiczne, za to gaz nie ma żadnej z tych wad. Poza tym może okazać się najrozsądniejszym rozwiązaniem w tych miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia domu do zewnętrznej instalacji grzewczej na gaz ziemny.

Wbrew pozorom i obiegowym opiniom ogrzewanie domu gazem płynnym LPG wcale nie jest drogie – litr takiego gazu to koszt około 1,55 zł. Jeśli na ogrzanie domu o powierzchni 200 metrów kwadratowych zużyjemy w sezonie 2800 litrów, a tak można przyjąć, to całościowy koszt ogrzewania wyniesie nas 4340 złotych.

Taniej wypada jedynie węgiel, ale po pierwsze, jego stosowanie wiąże się z zanieczyszczaniem środowiska poprzez emisję do atmosfery tlenku węgla i dwutlenku węgla, a po drugie kocioł na węgiel nigdy nie będzie bezobsługowy. Jeśli dodatkowo zakupimy butle gazowe do użytku w kuchni, to koszty w zasadzie się zrównoważą.

Przydomowa instalacja gazowa to czysty dom

Jeśli nie masz zamiaru biegać z mopem czy odkurzaczem kilka razy w tygodniu, to zewnętrzna instalacja gazowa będzie strzałem w dziesiątkę. Nie będzie potrzeby wydzielania miejsca na kocioł w domu ani zmagania się z większą ilością kurzu, która pojawia się w przypadku drewna, czy wynoszenia popiołu, co jest nieodzownym elementem ogrzewania domu paliwami stałymi (drewno i węgiel).

Zakup czy wynajem zbiornika na gaz z butli?

W naszej działalności stawiamy na uczciwość – dlatego nie podwyższamy cen gazu i oferujemy je w cenach rynkowych – około 1,50 zł za litr. To sprawia, że nasza oferta jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych firm. Ponadto nie próbujemy wmówić swoim klientom, że wynajmując zbiornik na gaz, zaoszczędzą, ponieważ nie jest to prawda.

Znacznie lepiej wydać na początku większe pieniądze, by później móc korzystać ze stałej ceny gazu, a nie po trzech latach ze zdziwieniem stwierdzić, że cena gazu LPG za litr wynosi kilka złotych, a koszty ogrzewania niespodziewanie wzrosną. Aby utrudnić porównanie cen, koncerny oferujące wynajem zbiornika często podają cenę gazu za metr sześcienny, a nie za litr – w ten sposób są w stanie zdezorientować klienta, który nie zawsze potrafi przeliczyć ceny na tożsame jednostki.

Jeśli w domu planujemy mieszkać dłużej, to bardziej opłaca się zainwestować we własny zbiornik. Masz jednak pewność, że kupujesz całkowicie nowy zbiornik, a nie taki, który został odebrany od klienta, niezadowolonego ze wzrastających kosztów.

Przydomowa instalacja gazowa w 24 godziny?

Długo trwający proces wyboru ogrzewania dla domu to codzienność. Gdy już zdecydujemy się na jakieś rozwiązanie, to konieczne jest spełnienie szeregu formalności. W przypadku przydomowej instalacji gazowej wykonywanej we współpracy z firmą CHEM-LINE  jest zupełnie inaczej – Twój zbiornik jest montowany na działce bądź w ziemi w ciągu 24 godzin. Dodatkowo możesz liczyć na bezpłatne serwisy i przeglądy instalacji, a wizyta inspektora raz na dwa lata to relatywnie niewielki koszt w wysokości 200 złotych.

Przydomowa instalacja gazowa

Jak widać, przydomowa instalacja gazowa z butli i ogrzewanie gazem propan to całkiem opłacalna inwestycja na dłużej, która zwróci się już po kilku latach użytkowania. Wcale nie wiąże się z wyższymi kosztami eksploatacji w porównaniu do paliw stałych, a nie powoduje zanieczyszczeń środowiska i charakteryzuje się dużą wygodą oraz elastycznością. Ze wsparciem CHEM-LINE założenie takiej instalacji będzie szybkie i dziecinnie proste. Jeśli jeszcze nie jesteś w 100% przekonany, zawsze możesz się z nami skontaktować osobiście, uzyskując więcej informacji.

Rocznie w ręce naszych klientów oddajemy około 400 instalacji, dzięki którym otrzymują oni własne przydomowe instalacje gazowe. Jeśli obawiasz się zbyt dużej ilości formalności, zapewniamy Cię, że możesz być spokojny – nasi specjaliści pomogą Ci na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia, dzięki czemu będziesz czuł się bezpiecznie pod profesjonalną opieką.

Pan Lotto